14 medalja za Galebove na Državnom prvenstvu

Print

b_490_360_16777215_00_images_novosti_tarikzerinabakir.jpgNa završenom ljetnom Državnom prvenstvu za kategorije mlađi juniori/juniori/seniori održanom u Banja Luci na Gradskom olimpijskom bazenu 19. i 20.07 2014. godine plivači PK Galeb GIKIL su postigli zavidan uspjeh osvojivši 14 medalja od toga 1 zlatnu 9 srebrenih i 4 bronzane medalja.

Na ovom dvodnevnom takmičenju predvođeni glavnim trenerom Nuhić Subhijom-Bubom u jakoj konkurenciji u ukupnom plasmanu po osvojenim medaljama su zauzeli 5 mjesto.

Na Državnom prvenstvu je učestvovalo 194 plivača iz 20 klubova iz Bosne i Hercegovine a PK Galeb GIKIL je na ovom prvenstvu predstavljalo 4 plivača: Zerina Karić, Bakir Babović, Tarik Hamidović, Mirza Begunić.

1. Zerina Karić : 5 srebrenih medalja i 1 bronzana medalja
  2. Bakir Babović : 1 zlatne medalje i 3 srebrene medalje
  3. Tarik Hamidović: 1 srebrene medalje i 3 bronzane medalje

Važno je napomenuti i zapažen nastup Mirze Begunića koji je osvojio 1 četvrto i 2 šesta mjesta.