Delfin Aquastar 2019: 9 medalja za Galeb

Print
Created on Sunday, 22 December 2019

neutrala

U Banja Luci je 21.12.2019 godine održan 6. Internacionalni plivački miting “Delfin Aquastar”, na kojem se takmičilo 289 plivača iz 17 plivačkih klubova iz 4 zemje Bosne i Hercegovine, Grčke, Slovbenije i Srbije.

Domaćin ovog Internacionalnog takmičenja je bio plivački klub “Aqua Star” Banja Luka. Plivalo se na kratkom 25 m bazenu/ 8 staza, a prema FINA propozicijama.

Na ovom takmičenju je za Plivački klub GALEB GIKIL nastupalo 8 plivača, koji su osvojili ukupno 9 medalja i to: 3 zlatne, 3 srebrena i 3 bronzane.

3 zlatne medalje osvojila je Esma Ćosićkić (50 prsno, 50 delfin i 100 mješovito). Srebrne medalje su osvojili Affan begović (50 prsno), Esma Ćosićkić (50 slobodno) i Azra Ćosićkić (100 delfin). Bronzane medalje su osvojile Azra Ćosićkić (50 slobodno i 100 leđno) i Lejla Imširović (100 prsno).

Za Galeb su još nastupali i Tarik Milinkić, Admir Riđešić, 4. Denis Šutić i Sumeja Suljić koji su popravili svoje individualne rezultate.

Naredno takmičenje na kome će nastupati plivači Galeb je Otvoreno prvenstvo Bosne i Hercegovine koje se održava u subotu i nedjelju u Sarajevu.

Plivački klub Galeb obavještava svoje članove i sve zainteresovane za članstvo u klubu da se treninzi i redovne aktivnosti u okviru škole za neplivače održavaju srijedom, subotom i nedjeljom.
Autobus će polaziti srijedom u 19:00 sati iz Lukavac Mjesta ispred Piemonta, a iz Lukavac Grada sa parkinga u ulici Redžepa ef. Muminhodžića u 19 sati i 10 minuta, a subotom i nedjeljom termin je u 9 sati i 30 minuta.
Mjesečna članarina je 50 KM, a troškovi prevoza su 20 KM mjesečno.